Home Mons. Ivan Šaško krstio peto dijete obitelji Franić u župi BDM Žalosne - Špansko

Korisni sadržaji

 

WEB stranice zagrebačke Nadbiskupije

http://www.glas-koncila.hr/

http://www.zupa-ivanmerz.hr/

  

Naša crkva

IntroChurchIntroChurchIntroChurchIntroChurchIntroChurchIntroChurchIntroChurch

Tko je online?

Trenutno aktivnih Gostiju: 26 


Mons. Ivan Šaško krstio peto dijete obitelji Franić u župi BDM Žalosne - Špansko PDF Ispis E-mail
Autor mirosl@v   
Ponedjeljak, 19 Rujan 2022 15:22

Posjet biskupa nekoj župi uvijek je radost za župljane, ali dolazak biskupa radi podjele sakramenta krštenja, kao što je to bilo u nedjelju 18. rujna 2022. godine u Župi BDM Žalosne - Špansko, bila je prava svečanost. U kratkom roku ponovno smo svjedočili krštenju petog djeteta u jednoj obitelji. Ovaj puta je biskup Ivan Šaško krstio peto dijete u obitelji Franić. Petar i Martina r. Bagić zahvaljivali su na svakom novorođenom djetetu – 

Veroniki, Katarini, Stjepanu, Josipu i sada, malom kršteniku Jakovu.

Kao što je za obitelj neizmjerna radost rođenje djeteta tako su i za župnu zajednicu posebno radosni dani kada prima nove članove. Ovom prilikom misno slavlje predslavio je biskup Ivan Šaško, a  koncelebrirali  su župnik Mato Matić, župni vikar Luka Tufeković, dr. Josip Beljan i dr. Ante Crnčević. Radosnom pjesmom i molitvom na misi je pjevao Mješoviti zbor župe BDM Žalosne i mnogobrojni vjernici.                   

Tumačeći evanđelje prisutnim vjernicima, biskup Šaško je naglasio kako nitko ne može služiti dvojici gospodara, i Bogu i bogatstvu, jer navezanost na bogatstvo otvara put u bezbožje i istinski je Božji neprijatelj. Takvo bogatstvo obuzima i osvaja srce i oduzima dušu. Rješenje koje nudi Isus je da čineći dobro svladavamo grijeh te je nastavio - 

A o čudu darivanja Isus nas podučava na razne načine i usmjerava na istinu života i naše radosti, na ono što upravo činimo ovdje u slavlju Euharistije. To čudo darivanja je otvorenost životu, jer što je spremnost na suradnju s Bogom i na prihvaćanje djeteta nego čudo darivanja koje ima svoj odraz u vječnosti, a ono za čovjeka započinje začećem. Sve ono što živimo na zemlji ima vrijednost za vječnost. U ovozemaljskom životu vrijednost čovjeka ne mjerimo po tome 'koliko je imao čiste i njegovane ruke', život bez mrlje, nego koliko je iza sebe ostavio života.

Obraćajući se roditeljima, biskup Ivan Šaško rekao - Budite vjerni u Malenome, jer je u Malenome neizmjernost, a gdje to možemo jasnije vidjeti nego u malenom djetetu koje danas krstimo na ime Jakov i koje sada blaženo spava u rukama kume Suzane. Zato hvala vam draga obitelji Franić na vašem vjerničkom i obiteljskom svjedočanstvu.

Zatim je biskup Šaško uputio zahvalu i svim roditeljima u župi koji u svjetlu Kristove ljubavi žive u blizini svoje djece. Uz to je naglasio jajo je svaka nedjelja i nedjeljno slavlje u župi čudo koje valja njegovati, uputio molitve Gospodinu da ostane blizu malom Jakovu, njegovoj obitelji i cijeloj župnoj zajednici.

Svoju homiliju biskup Šaško je završio riječima - Znamo da nas Gospodin voli i da smo njegovi. Tomu se radujmo i tomu zahvaljujmo. Amen.

Uz blagoslov i čestitke roditeljima, kumovima i cijeloj obitelji, slijedilo je i neizostavno slikanje za uspomenu i podsjetnik malom novokršteniku na njegov krsni dan.

Blaženka Kadija/mk

.

.

.

Ažurirano Srijeda, 21 Rujan 2022 12:08
 

Obavijesti

RASPORED MISA

 

NEDJELJOM u 8:00, 9:30*, 11:00* i 18:30 sati.

RADNIM DANOM  u 7:30* i 18:30 sati. Ponedjeljkom nema jutarnje mise. 

Ispovijedati se možete radnim danom pola sata prije mise. Nedjeljom se ne ispovijeda.

* U vrijeme ljeta od 1. srpnja do kraja kolovoza radnim danima sveta misa bit će samo u 18:30 sati, a nedjeljama u 8:0010:00 i 18:30 sati.


 

UREDOVNO VRIJEME:

Utorak, srijeda, četvrtak i petak od 16:30 do 18:30 sati.

 

Rkt. Župni ured BDMŽ Špansko

Jurja Barakovića 20

10090 Zagreb - Susedgrad


Telefon: 01/ 38 98 566


E-mail: zupaspansko@gmail.com

Web: www.zupa-bdmz-spansko.hr


Broj računa kod Erste&Steiermärkische Bank d.d. 

Župa B.D. Marije Žalosne

Barakovićeva 20, 10090 Zagreb-Susedgrad

IBAN:HR4424020061100282943

OIB:89347058117


Upravitelj župe: vlč. Mato Matić

Župni vikar: vlč. Luka Tufeković

 

ŽUPNE OBAVIJESTI

 

Tjedni raspored korištenja učionica Pastoralnog centra


1. MVA Špansko - ponedjeljkom 19:30-21:30 sati (I)

2. Molitvena zajednica Krvi Kristove + Schoenstatt - ponedjeljkom 19:00-20:15 sati (II)

3. Zbor mladih Maranatha - utorkom 19:15-22:00 sata (I)

4. Marijina legija - utorkom 19:00-20:15 sati (II)

5. Mješoviti pjevački zbor BDMŽ Špansko - srijedom 19:00-21:00 sat (I)

6. Kursiljo - srijedom 19:00-20:15 sati (II)

7. Zbor sv. Cecilije - četvrtkom 19:30-20:15 sati (I)

8. Susret obiteljske zajednice - zadnji četvrtak u mjesecu u 19:00 sati (II)

9. Zbor mladih Maranatha - četvrtkom 20:15-22:00 sata (I)

10. Liturgijska grupa - petkom 19:00-20:30 sati (II)

11. Susret mladih petkom u 20:30 sati

12. Povremeno MVA Špansko i/ili Mješoviti pjevački zbor - petkom 19:30-21:30 sati (I)

13. Predškolski vjeronauk - subotom 10:00-11:00 sati (I)

14. Pomoć u učenju, instrukcije i Caritas - subotom 10:00-11:30 sati (II)

15. Ministrantski susret -  subotom u 9:30 sati

16. Proba dječjeg zbora -  subotom u 14:30 sati

 

...